40 YILDIR YAPTIKLARIMIZLA İNSANLARIN HAYATINA DOKUNUYORUZ!
Fahri Kavan
Yönetim Kurulu Başkanı

Fahri KAVAN

 

Nereye gideceğini bilmiyorsan hangi yoldan gittiğinin hiçbir önemi yoktur!

Aile şirketimiz olan Kavanlar İnşaat'ı kurduğumuzda, Türkiye, bugün olduğu gibi zor günlerden geçiyordu! 1978 yılında başlayan inşaat sektöründeki 40 yıllık hikayemize 15.000'den fazla konutu teslim ederek ülkemize olan güvenimizi kanıtladık.

40 yıl önce, şirketimiz için belirlediğimiz hedefler bizim yolumuz oldu. Bugün baktığımızda belirlediğimiz hedeflerin ne denli doğru ve ulaşılabilir, akılcı hedefler olduğunu görmekteyiz. Bir hedefiniz varsa, gideceğiniz bir yol, varacağınız bir yer var demektir.

1999 depremi, ülkemiz adına kara bir yıl olmakla birlikte, şirketimizin hedefleri bu yaşanan üzücü olayla birlikte daha da keskinleşti. Biz, bundan sonra Kavan Yapı olarak, insanlarımıza güven veren, kalitenin öne çıktığı konutlarla hayatlarına dokunan ve onların mutluluklarına ortak olan bir marka olmalıydık! Bu sebeple, ailemize ve şirketimize çok şeyler kazandırmış olan Kocaeli'nin, deprem sonrası yaralarının sarılması adına tüm gücümüzle şehrimize yatırım yaptık. Deprem sonrası kalıcı konutların yapımıyla başlayan süreçte 9.000'den fazla konut ve 500 villa ile şehrimizin yeniden inşaasına katkı yaptık.

Kocaeli şehrini, yeniden inşaa ederken, şirket olarak 1.5 Milyar $ yatırım yaptık şehrimize hastaneler, oteller, alışveriş ve kongre merkezleri inşaa ettik. Kocaeli'den aldığımız güçle bugün, İstanbul ve Kıbrıs'ta yatırım ve projelerimize devam ediyoruz! İstanbul'da kısa sürede 500 milyon $ yaparak bir çok projeye eş zamanlı olarak start verdik ve teslim ettik. İstanbul'un en gözde ilçelerinden Kadıköy'de, kentsel dönüşüm kapsamında lüks apartman ve residence talebine cevap vermek için geliştirdiğimiz projelerin, tüketicide karşılık bulmasının bizlere verdiği cesaretle, 2017 yılı içinde, İstanbul'un farklı bölgelerinde 2 Bin konutu bulan, toplu konut projelerine start vereceğiz.

Kıbrıs'da devam eden toplu konut ve villa projelerimize ilave olarak, yeni projelerle birlikte bu bölgedeki 500 Milyon $'lık yatırımlarımıza da toplamda 1 Milyar $ seviyelerine taşımayı amaçlıyoruz!

Gelecekte, ülkemiz ve çevresi coğrafyada faklı bölgelerde de varolmayı amaçlayan, farklı dinlerden ve kültürlerden de insanların hayatlarına dokunmayı ve onların mutluluklarına ortak olmayı amaçlayan şirketimiz, önümüzdeki 10 yıllık süreçte, sektöründe ülkemizin en güçlü firmalarından biri olmayı hedeflemekle birlikte, temel amacımız olan ülkemize ve milletimize güç vermek, hizmete devam etmek, bizim tek sevdamızdır.

Şemsettin KAVAN
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Şemsettin KAVAN

 

“Bizim için aslolan kazandıran projelere imza atmak ve insanların güvendiği marka olmak”

Kavan Yapı markası, bizim ve ailemiz için 40 yıl emek verdiğimiz, alın terimizin ve emeğimizin sembolüdür. Bizim için insanların Kavan Yapı denildiğinde ne düşündükleri büyük öneme sahiptir.

Projeler geliştirirsin, yatırım yaparsın, para her türlü kazanılır, fakat insanların saygı duyduğu bir marka olmak... işte o kolay iş değil. Bizim için aslolan, insanların yıllar boyunca alın teri ile biriktirdiklerini güvenli bir şekilde değerlendirmeleridir. Bizler, projelerimizi seçerken, işi en başından sıkı tutup proje geliştirmeden, şantiyesine ve konutların teslimine kadar operasyonlarımızı büyük bir özenle yürütmekteyiz.

40 yıldır yaptığımız her işte bize güvenen müşterilerimiz, yatırımlarının karşısında yüksek kazanç, güven ve huzur dolu bir yaşam elde etmiştir.

2007 yılı itibariyle aile şirketimiz dışında yeni bir yapılanmaya gitmeye karar verdik ve Kavan Yapı'yı Kurduk. Yeni şirketimizin kuruluşunun temel ve öncelikli amacı "Sıfır Sorun" ve "Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti" politikamızdır.

Öyle ki yeni şirketimiz sonrası yaptığımız her projenin teslim sonrasında da yönetimini üstlenip, satış sonrası doğabilecek sıkıntılara anında ve doğru şekilde müdehale etmeyi amaçladık.

Satış sonrası, projelerimizde yönetimi üstlenmek şirketimiz için yeni kadrolar ve ek maaliyetler getirse de bizim için "Güvenilir ve Kazandıran Marka" algısını korumak için gerekli bir adımdı.

Bugüne kadar toplamda 2.5 milyar $ yatırımla yapmış olduğumuz projeler ve yarattığımız marka, çoğu kimseler için yeterli olsa da bizler, ülkemize ve milletimize olan sevdamızın gereği hizmete ve üretmeye, ilkelerimiz doğrultusunda kesintisiz devam edeceğiz!

Yeter ki;
İnsanlarımız bize güvenmeye devam etsinler! Biz 40 yıldır yaptığımız gibi, kazandıran projeler üretmeye devam ederiz.